fbpx

Tri cirkevné školy nominované na Detský čin roka 2015

Piaristická škola v Prievidzi (Spojená škola F. Hanáka)  je  nominovaná na Detský čin roka 2015. Ide o príbeh pomoci žiakov prvého stupňa svojmu spolužiakovi Kubkovi po detskej mozgovej obrne. Príbeh si môžete prečítať tu: Pomoc rovesníkom: Deti pomáhajú svojmu spolužiakovi Kubkovi s DMO . Tento povzbudzujúci príbeh môžete prečítať deťom Vašej školy a podporiť svojím hlasovaním TU . 

Jakubkovi spolužiaci zo Základnej  školy s materskou školou Angely Merici v Trnave sú tiež ľudia s veľkým srdiečkom. Jakubko má nádor na mozgu, dôsledkom čoho Jakubko nevidí. Jakubkovi spolužiaci mu pomáhajú, modlia sa za neho a veria, že raz bude znova vidieť. Jeho príbeh si môžete prečítať tu: Eliška so spolužiakmi podporujú kamaráta pri liečbe nádorového ochorenia .  Tiež môžete povzbudiť deti Vašej školy k veľkodušnosti a k vďake za dar zdravia prečítaním tohto príbehu. Podporiť ZŠ s MŠ A. Merici môžete hlasovaním TU .

Základná škola Povýšenia sv. Kríža v Smižanoch je nominovaná na Detský čin roka 2015 v kategórii „Pomoc prírode“ za záchranu zajačika štvrtáčkou Laurou. Jej príbeh si môžete prečítať tu: Laura zachránila zajačika . Hlasovať za tento príbeh môžete TU .