fbpx

List M. Lexmann k nominácii na cenu Učiteľ Slovenska

Vážená pani riaditeľka,
Vážený pán riaditeľ,
dovoľujem si Vás kontaktovať v spolupráci s prezidentom združenia katolíckych škôl pánom Danielom Masarovičom v súvislosti s cenou Učiteľ Slovenska, ktorá prebieha už štvrtý rok a na ktorú je práve otvorená možnosť nominácií.

Veľmi mi záleží na dobrom vzdelaní slovenských detí, ktoré samozrejme závisí od dobrého učiteľa. A ako konzervatívna politička s kresťanskými hodnotami prirodzene inklinujem ku školám, ktorá tieto hodnoty odovzdávajú svojim študentom a verím, že ich učitelia svojim odhodlaním a trpezlivou prácou spĺňajú všetky atribúty na to, aby sa stali úspešnými kandidátmi.

Nominovať možno učiteľov a učiteľky základných či stredných škôl. Podmienkou je, aby to boli stále aktívni pedagógovia. Učiteľov, ktorí by si takúto cenu zaslúžili, je vo Vašich radoch bezpochyby množstvo, a preto som sa Vás rozhodla prostredníctvom tohto listu poprosiť o pomoc s nájdením toho jedného, ktorého ja následne nominujem na cenu Učiteľ Slovenska. Pokiaľ by ste sa rozhodli mi s touto nomináciou pomôcť, môžete tak urobiť cez zaslanie krátkeho príbehu učiteľa, ktorý by podľa Vás mal byť ocenený, na moju emailovú adresu miriam.lexmann@europarl.europa.eu, pričom vzhľadom na relatívne krátky čas do uzavretia nominácií (piatok 15.10.2021) by som Vás chcela požiadať o zaslanie konkrétnych príbehov do 7.10.2021 nakoľko rada túto nomináciu budem zdieľať na svojich sociálnych sieťach ešte pred záverečným dátumom.

Zároveň by som Vás chcela povzbudiť, aby ste sa taktiež zapojili a odoslali nomináciu na túto cenu aj za seba. Je potrebné zviditeľňovať našich učiteľov a motivovať tak spoločnosť k úcte a zmene postoja k tejto profesii, ktorá je dlhodobo neprávom podceňovaná. Táto cena má preto potenciál nielen oceniť konkrétneho pedagóga, ale aj priblížiť príbehy inšpiratívnych učiteľov celému Slovensku.

Verím, že s Vašou pomocou sa mi podarí nájsť môjho kandidáta na Učiteľa Slovenska a za všetky príbehy, ako aj Vaše osobné nominácie Vám vopred ďakujem.

S úctou,
Miriam Lexmann
poslankyňa Európskeho parlamentu (EĽS/KDH)